Warning: The magic method Gallery_Video::__wakeup() must have public visibility in /data/www/vuvl.net/www.vuvl.net/wp-content/plugins/gallery-video/video-gallery.php on line 72
 VUVL.NET » pavelv
Warning: Undefined variable $show_stats in /data/www/vuvl.net/www.vuvl.net/wp-content/plugins/stats/stats.php on line 1384

Author Archive

Author:
• Úterý, 05 srpna, 2014

A naše opakované…a jsou tu Bahna s malým B…..

Z mého pohledu, jsem se urval konečně dříve z práce „šéf mi dal trošku volna“ Hi Hi ..

Jen tak si přijedu cca kolem čtvrté hodiny do kempu, s představou, že vyberu místo pro ostatní….ó jak jsem se mýlil. až do třetí řady jsme museli začít dávat své příbytky. To je zajimavé, kolik modelářů s karavany přibylo…. No nic, to byla jen malá odbočka. Za rok budeme už od rána…

A málem jsem zapomněl, při příjezdu v pátek pršelo…proto tá bahna s malým B.

Kupodivu se nás sešlo mnoho. V sobotu nás letělo celých 17 pilotů..no letadel. A zjistili jsme, že i bez předsedy to jde. Ten zdrhnul do zahraničí, bo se bál, že ho trefím ajroplánem jako loni a zase se mu budou smát…že prý dobře trefený předseda.

No , ale tzv.pokus o atentát-či změnu předsedy i tak jsme nacvičili. Nebudu psát kdo-to všeci víme, ale Michal dostal takovů bombu do jisté krajiny těla, že šel nekompromisně k zemi. Reakce výzkumníků byla k překvapení různá…cca 99% pilotů létalo dál jako, že nic. No Michal to rozchodil a byl připraven na odpolední vystoupení…v sobotu tradičně dvě.

V neděli nás bylo již méně, ale i tak to bylo super.

Akorát to počasí, bo kerýsi v pátek večer zapnul podlahové topení a k temu to slunko…no ráno v 8 hod již bylo ve stínu 27st…a přes den jak v Egyptě. Jen pyramidy a písek chyběli.

V sobotu tam natáčela televize, tož i my jsme byli natočeni. Zde dávám odkaz a je to cca od 17min a to nejlepší, jako my, je až na koncu.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/214411018000802

Tož závěrem musím konstatovat, že ač bez dohledu našeho Sluníčka,předsedy našeho  jasného ,jsme nezrobili žádnů ostudu a vzorně reprezentovali náš ústav.

Sepsal 1.mistopředseda a samozvaný pokladník

Pavel

 

Category: Archiv  | Vykecej se
Author:
• Středa, 02 října, 2013

Pozdě, ale přeci….

Letos nebyli bahna s malým b, ale tropy s velkým P.

Jakož každoročně to byla modelářská akce, ale pro nás vyzkumniky tato akce nabývá zcela úplně jiného významu. Upřesním..akci kde se půštajů modely je dosti, ale akcí kde náš předseda…slunéčko nej…atd, slaví narozeniny – je jen jedna.

Vzorně jsme všichni přijeli již v pátek, ne snad kvůli temu, že by bylo pivo zdarma…., ale proto, abychom důstojně v rodinném kruhu VUVL tu slávu s našim předsedů řádně oslavili. K oslavám se připojili také kolegové z naší letecké farmy „Velké války“.

Letošní oslava byla umocněna večerním popěvováním kapely. Oba muzikanti kytarista i basák vzorně doprovázeli náše popěvování od lidovek až po tvrdý bígboš.

Abych nepsal jen co se dělo večer…oba večery, tož aji jsme létali to naše vystupení, ale že nás ve vzduchy bylo. I inovaci na to těplo jsme jako správní vyzkumnici měli. To su ty červené thermo čapky ..viz.foto. po nasazení byla tak kur.  zima, že se některým tak roztřepali ruky na kniplech, že netrefovali letadla, ale piloty z naších řad. Bohužel se také rovnou napráskám, bo některý nejmenovaný by to sem stejně dopsal. Tož i mně to zmrznutí postihlo a trefil jsem rovnou předsedu, ale fakt za to može ta zima..bo někeří hned tvrdili, že  mocenské boje. Jako prý, že su mistopředseda dlůho a zaslužím si polepšiť….ne nechci a nikdy nebudu. To jen preventivně.Na druhů stranu, kdo se može pochlubit, že mají opravdu trefeného předsedu…či potrefeného..

Tož závěrem, poděkování všem vystupujícím, pomocnému personálu, p.Sládkovi za půjčení stanu a p.Vackovi za perfektní hudební doprovod..

Na přání předsedy sesmolil u oběda v práci Pavel

 

A tadyk zasejc trocha foteček:

 

 

 

 

Category: Archiv  | Vykecej se
Author:
• Úterý, 28 srpna, 2012

Tož už naše staré pořekadlo“ Bahna opět nezklamali“.  Jednak super akcička, ale také opravdu bahýnko….

Vše začlo již v pátek.  Zrovna jak jsme přijeli na místo určení…tož pršelo no raději lilo jak a nebo scalo jak sv..atd.

Nás výzkumníky to nezaskočí- máme gumáky. A to sme nemuseli jet ani na olympiádu.  Tak mne napadá…?!?  Co bylo dříve- výzkumnické gumaky nebo ty olympijské. No jasně , že ty naše.  A máme nato důkazy…stačí se podívat do archivu našich článků…

Díky našemu kamarádovi Zdendovi Sládkovi jsme měli zapůjčený luxusní párty stan i s vybavením.(výčep-stoly-sedáky..později přibily i hostesky).  No prostě skoro jak v tym americkym Hiltonu.

Po zaparkování a zabydlení-trošku hektickém. Proč..bo se nam všem zvětšují vozy,stany,bydlibudky a nikdo při zátarasu pozemku pro našu laboratoř stym nepočital.  Nebo taky jinak..prostě ti co přijeli první, zabrali malo mista.  Tak ať se to víckrát něopakuje…šak víte kdo.  Zase sem odbočil..,ale ja bych to do chujálu zapomněl a vyzkumnici se musi stale držet pod přísnym vedením.  Tak tedy po zabydlení sme se fšeci odebrali do teho našeho Hiltona.  To ne, že jen tak… On totiž náš předseda, sluníčko jasné atd. a nevím co ešče..slavil narozeniny.  Neřeknu kolikate, ale moc mu do duchodu nechybí….hi hi.

No oslavy to byli velike a ešče větší diskuse během nich.  Samozřejmě, že došlo i na hory doly a rubání.  Nevím keho to vlastně napadlo, že musíme našemu kamaradovi z jihu Nekimu ukazat , jak vypada taky zaval v rubani.  No Neki to přežil, ale bylo to jen tak tak.

Aby stě neřekli, že na akcije chodíme jan flamovať…

V sobotu jsem měli vystupeni dvě a v nedělu jedno.Po vzoru olympiády sme na naše vystupení nastupovali ve dvojstupu v gumakach a a s deštnikama….. Take sme inovovali  osobu hrobnika …božský. S jaků radosťů na ploše měřil ty padlé letadla. No prostě důstojna česť padlým hrdinům. Ešče sme si vypujčili i švarnu sestřičku…ne taků, že s vycpanýma prsama, ale s opravdickima.  No někeři beztak rozbili eroplany jen proto, že čumeli kam něměli.

Teď se ale musím pochlubit.  Byli sme tak užasní, že za nama přišel jeden nejmenovaný pol.prezident. Tož vedli sme rozhovory na vysoke urovni. A šlo to i bez kravat….

Cela akce byla zakončena v neděli vyhlášením…jak jinak,  že…medaile a diplomy byli zase naše.  Ale pro to my to nerobime. Sme parta správně  a stejně postižených kamárádů, manželek a dětí. No někteří díky VUVL utekli tomu hrobníkovi..jak se říká z lopaty. Jenže pak se Hubert dotkl nabíječky a ten strojek co má u srdíčka se přeprogramoval či co. No prostě běhá , raduje se a skotačí…jak maly synek. A my sním máme problém na večerních posezeních držet krok…( doufám, že mu to vydrží hooooodně dlouho).

Za VUVL sice pozdě, ale přece – sesmolil první místopředseda,pokladník a samozvaný dozorce

Pavel

Category: Archiv  | Vykecej se
Author:
• Středa, 06 června, 2012

Tož klasika. Jako vždy už tyděň předem sme byli nervozni z odjezdu, že někeří co nefrčeli vlastním vozem, něvěděli s kým jako mají jet…tož se pro jistotu nahlasili do více posádek a měnili to ešče minutu před odjezdem. Tentokrát fšeci pochopili dvě místa shrocení kolony a to je úspěch jak…… Co ale někteří furt nechapu, že když je sraz v 17,30 tož tam nemožeme dojet až po 18 hodině. Ale sme partyja fajnych lidi, tož sme tradičně počkali na ty…co se tradyčně nedostavija včas.

Z druhého místa zhrocení, což bylo náměstí v Kardašce, jsme se ohlasili pořadatelům a všeci v koloně vyjeli. To že sme byli jak banda kolotočarů svědčí i fakt, že se tam seběhli místní mládežníci a nechapali „samé maringotky a žádné kolotoče..to tu ešče nebylo“.

Příjezd na letiště famozní. Čekala nás slavobrána s nápisem „AŤ ŽIJE VUVL“ a přivítání chlebem a solí uvítacím výborem v tradičních krojích – to jako, že nebyli oblečeni v teplakach. A ti co měli zakazane solit…dostali RUMíka.

Po zaparkovaní v ohraničeném sektoru, který byl označen( laboratoř VUVL), bylo již tradiční vztyčení vlajky s hymnu. No chvilku nam to trvalo, bo tolik maringotek jsme ešče něparkovali, ale system domino a uprostřed naměstí pro stožár na vlajku, nakonec pochopili fšeci.

Na sobotu jsme měli od pořadatelů naplanované dva vystupy. Tož tak se podle toho odvíjal i první večer. Po dobrém gulášku dostali vyzkumníci povolene jedno pivo ( to první…ostaní sa prý už nepočítajů..) a večerku v 10 nebo ve 22?!?. Včílek už nevím…

Sobotní ráno bylo krásné slunečné. My vyzkumníci ráno vstali a měli tradiční rozvičku pod vedením bývalého generala Milana. Koho nám šak, ale bylo moc líto…našeho kamarada S.V.(zvaný tež DSA). Přenocoval chudák  v naší vyzkumne laboratoři a byl zteho tak unavený, že musel celu sobotu prospať. No nic..trochu treningu a příště uvidí i sobotní letový program…

Co napsať  k vystupení. Jako vždy pořadatele během našeho vystupu něvypli venťilatory..tož sme nebojovali jen o slivovicu, ale i oto, kdo se vubec udrží v luftě. Nakoněc vyhral kapr…bo byl od začatku v luftě. To ešce musím poznamenať. Bo pořadatelé něměli žadny talisman ke sve akci…tož Andrej pro ně v noci cosi vylovil…usušil a dal pořadatelům k vystavení. No Andrej ešče není dokonalý vyzkumník..bo v jihočeskem rybnice chytil tresku. No co…taky ryba, no ni?

Během dne se vzorně pořadatelé starali o žaludky pilotů. Na oběd “ kapr na pivě a zelenině“ a na veřeru sele..ne jedno, ale rovnou dvě.

Sobotní večer byl plný diskusjí s pořadatelí..jako co ešče maji vylepšiť, abychom určitě přijeli zas. No my jsme skromní vyzkumníci a proto náš seznam požadavků sme osobně rano předali pořadatelům…nebylo teho moc..jen cca tři strany A4. Doufám, že vše klapne a my přijedem i příští rok.

V neděli sme měli sice rozvičku odpůštěnů…bo neděle. Ale krasně sme protahli naše hřbety, když sme pořadatelům rozebrali stan na hangarpárty. Nechci se vychlubať, ale kdyby sme tam rano něbyli…tak tam ten stan stojí do včilek. Po této vložené rozvičce se nás většina odebrala na planovaný výlet. Hromadně jsme navštívili zámek Červená Lhota. No myslím si, že průvodce na nás dlouho nezapomene. Dával nám během prohlídky různé dotazy no a my odpovídali po výzkumnicku. Chudák Milan…ten se tak smál, že je tak na tyděň vysmerkaný…..

Po prohlídce sme sa rozlůčili-co kdybochom se po cestě ztratili a vydali sa ke svým domovům..

Kapr 2012 byl SUPER. Ať žije Kapr 2013.

Za vyzkumníky

Pavel

1.místopředseda-samozvaný pokladník a od včilek taky dozorce

 

 

Category: Archiv  | Vykecej se
Author:
• Čtvrtek, 02 června, 2011

Tož po odmlce sme sa slézli ve Frýdku-Místku na letišti Bahno. Tož chlapi ti co tam v sobotu něbyli, víjá hov.. co je to bahno. Tož za toho dešťa co furt padal, to bahno bylo aj v gumakach.

Dle počasi a odvahy vyzkumníků sme sa slézali od pátku až do něděle. Ti co byli od pátku jen mlžija…kdoví co robili. Ale myslím, že to same co my – co sme dolazli v sobotu. No nebudu to tu rozebirat, ale cyrka o pate odpoledňa nam došel RUM. Čaj samotny něpijem a chlempať  v tym počasu chladne pivo byl něrozum…tož sme zkusili ruzne jine procentní napoje, ale dopadlo to tak, že sme byli do rana značně dehydrovani..

Ešče než tu cosik napišu od našich super vystupeňách, musim cosik nabonzovať na našeho jedneho člena. Ten sa rozhodl( bo neměl čas) zaletnuť bojove ero až při vystupeni……eééééště, že tak nězrobil. Bo v sobotu se rozhodl, že bude letať mezi kapkama dešťa( pro ty , kerym to nědošlo…v sobotu se celá akcija zrušila a létalo se oficiélně až v nědělu…). Tož po letiš’tu se něrozjel bo tam byla voda a on něstačil vyměniť kola za plovaky. Tož si to hodil z ruky….a bylo to..levý nůž-pravý nůž-Milanova bojova zatačka a ?!?: 20g vteřiňaku a nová vrtula. Po navštěvě opravni a duševniho posilněna se rozhodl to vše opakovať. Jenže to byl problém…fest pršelo. Tož , ale na tym internetu pisali, že v jednu v noci už nebude. Tož sme počkali. Tož pršelo, ale meněj… Postavili sme tři auta do šory..nastartovali a zapli dalkove halogeny. Kurňa to bylo světla…tož to znova hodil do luftu…zase jakesi nože a pak vyletěl z dosahu…ne vysilače, ale světla. Tož co vám mám k temu řéct…zase 20g vteři’naku a zaletavat to šel až ráno. No dědku vydržať, ono sa to raz zlomí a aj létať ajroplán s vrtulů donutíš.

Neděla byla krasna a slunečna. Vystupení se zdařili, ale mám take tušení, že se nam pyroman někde nakazil. Během našeho vystupení se ozvala taka řach, že kdosi z výzkumníků prohlaílů tož a včil sem sa posr..“

A měli sme i velku premieru…letěla s nama i Dáma. Tož dobře to zvládla, letěla sice jen rovno, ale zato furt a bezpečně. Před večeří byla zpátky aj s eroplanom. Kdo tradyčně nězklamal, byl Špaťas starší….je třeba více doma potrenovať a ne behem letu vyměniť deset eroplanu-bo žadny není ten fajny

Večer ve zpravach televiznich byl i jakysi ten šotek, ale nas tam něprezentovali. Teda ne fšecky. Pavel temu redaktorovi něco šak víme a jak pěkně o něm v tej bedně pravili.

Vic psat nebudu a radši se podívajtě na fotky… třeba tu nebo tady a nebo tady.

Pro odvazné Danovo video z bojového stroja.

Exkluzívně pro kroniku VÚVL sepsal Pavel

Category: Archiv  | 1 už se vykecal
Author:
• Pátek, 06 srpna, 2010

Tak a naše okřidlene..“ a bylo to tu..“

No všem Vam musim nazačatek vysvětliť, čemu se řika tomu letišťu BAHNO.

V pátek v den přijezdu cely děň lilo jak z konve…no možna ze dvuch. Ale počasi se umudřilo a kolem 15-hod. i přestalo pršeť. Odpoledně začínali najižďat první odvažlivci… a hned se poznalo kdo ma jak těžky vůz, či kolik teho veze. Bylo to jak v RALLY. Ideš se podivat kam zaparkuješ teho sveho milačka-zrobiš itinerař jizdy-sedněš do auta a jedeš. No musiš se trefiť na prvy raz- bo jak ubereš plyn, či nedejbože zastaviš…tak si marny a čekaš až ta luka vyschně. Někteři tvrdili, že do tydňa to vyschně….no jo ale stym nikdo nepočital a nevzal tolik zasob kořalky. Na vysvětlenou zase…..abystě si nemysleli, že chodime na letiště enem piť…..je zdvořile si dať při setkani po kališku- tak temu veli dobre mravy. Jen tak pro zajimavosť- jeden naš člen postupoval přesně podle navodu Rally..jenže si neuvědomil, že jich v autě sedi pět. No a jak na potvoru každy zrobil svuj itinerař a řidič s tym Mondeem(no i ze zapřahnutu ponorku), jezdil jak když pleteš vanočku…no a samořejmě se zahrabal až po uši v bahnu na Bahně. Ešče že su naší vyzkumnici silni a donesli auto i z ponorku na misto určeni . Však Vatanen ví keho tu zmiňuju….

Vystupení sme měli tři.  Dvě v sobotu a jedno v nědělu. Letalo nas opět fest…tak to zas byl ve vzduch fajny brajgel. Opět sme vylepšili doprovodny legolend….pro ty co neviděli: po vybuchu kadibudky zustaně stať Valach s holu řiťu…dík Petře. Fajně si to vyzkumal a vyrobil. Vystupení se všem libilo, alespoň tak sudim podle teho, že po potlesku měli fšeci divaci ruky červene od tleskání  . Dokonce specialně kvuli nam přijela i televizja….akoraát nevime kdy a jestli to budu vysilať. No musi…bo během letu jak nas filmovali měli fšeci piloti zatažené břuchy, že sme  chvilama vypadali  jak spolek kulturystů…

Při vyhodnocení celé akcije, jsme aj my byli odměněni. Už máme druhý pohár do sbírky. Terazky za „Největší ptakovinu sletu“.

Děkuji fšeckým zúčastněným pilotům a ostaním slibuji, že i fotky budů..

Za VUVL vypotil Pavel

Category: Archiv  | Vykecej se
Author:
• Neděle, 16 května, 2010

Tak jen pro uprešnění…Sedliště je obec u Frýdku-Místku.

Byl jsem požádán naším externím spolupracovníkem dvorním stolařem, jestli bychom neudělali šou na oslavách 50-narozenin jeho kamaráda a také pilota UL letadel. No a protože jsem pro každou špatnost-obvolal jsem pár výzkumníku….  Říkam si, zalítá tam cca pět pilotů a uděláme radost na narozeninové párty. To jsem  netušil, že to nabere takovou řetězovou reakci…no a i přes značnou nepřízěň počasí, dorazili snad všichni….ještě jednou všem móóóc děkuji.

Vystoupení jsme operativně naplánovali na 17,00. Ne proto, že se nám nechtělo, ale protože náš tým meteorologů ohlásil přerušení deště….no a vyšlo to. Vystoupení bylo odměněno velkým aplausem a velký podíl na tomto úspěchu měli naší pyrotechnici…i vám firmo Koula a Koula móóóóc díky.

Závěrem: všichni si to doufám užili, polétali si no a také nepohrdli dobrým jídlem a pítím.

Ještě si neodpustím větu klasika, když jsem ještě v pátek ráno obvolával výzkumíky, jestli vůbec někdo přijede:

„Šak si nejdem zalétat, ale dobře se najest…“

Více nemá cenu se rozepisovat. Koukněta na video a fotky…..a pochopíte, že pokud je dobrá parta nadšenců, lze uskutečnit i neuskutečnitelné….

Těch pár slov pro všechny čtenáře napsal výzkumník Pavel

Válečný kameraman exkluzívně pro VÚVL

Category: Archiv  | 1 už se vykecal
Author:
• Pondělí, 12 dubna, 2010

Bo někeří již vyškeřájů takým způsobem-estli ešče žijem-či esli vubec co robime-či kam majů poslat ty kytky a apod.

Tak asi takto. Všeci vyzkumnici na podzim dostali tolik úkolu na zimu, že nemajů čas se tu vypisovat. Za další su všecky ty ukoly tak tajné…no moc.

No abych nězklamal naše fanůšky, tož tu na nas něco napraskam-či nabonzuju-jak kdo chce…. V sobotu jsme měli tajnú akciju-tzv.první secvičnů. Ta akcija byla tak tajna, že někeři vyzkumnici to ani nevěděli. To ne že by se im to neřeklo, ale proto že kerysi z nas má špatně adresy na teho maila. Však jsem si už vynadal a všeckim se omluvil. Jenže se na letištu ve Frydku-Pístku..teda Místku objevili i tajni agenti od ruznych inych skupin tož poodkryju par novinek.

Tak např v luftě nas bylo tolik…jak ešče nikdy. Tož i otrlí piloti něvěděli kaj majů eroplán. No a když tam kerysi pyroman do teho fuknul dymovnicu-tož nebylo vidět nic. Natož kdo ma kaj ero. Za další mohu řéct, že sme sa vyzbrojili novyma kulisama a to krásnou xxxxxxx nebo ešče lepším xxxxxxx a vůbec bombovní je xxxxxxx a to ešče nejmenuji fšecko. Tož aby bylo nějako to překvapení… No můžu vam řect ešče to- že někeří navrhovali misto letanija hrat pumprlikove divadlo. Tož není to špatný nápad, ale zase bysme byli tak dobří….že by  na nas mohli nadavať jiní umělci-třeba z narodního….tož to raději nebudu rozvadět-bo by nas mohla pichnut VOSA či OSA.

Tak na závěr. Prosím fšechny naše kamarady a přiznivce VUVL o schovivavosť a trpělivosť..bo tajemství je tajemství a není nic lepšího jak moment překvapení. Letošní rok bude pro nás a doufám také pro Vás minimalně stejně dobrý jak loňsky. Reportaže se budu psat zase, ale jen co se začnu dělat ty letištní akce. Bo letos to počasí zatím nic moc.

Tož letání vzdar a VUVL zvlášť

Pavel

Category: Archiv  | Vykecej se
Author:
• Pátek, 18 září, 2009

Bo jak všeci už dufam vite, jsme tak slavni, že sme byli pozvani na sraz trabošů. Do cele akce nas dotlačil pyroman Koula. Všeci k temu přistupili tak zodpovědně, že se nas tolik něsešlo na žadne akci s eroplanama. A to je co řect.

    Po přijezdu do kempu Lučina, nas sice vidět něbylo, ale slyšeli nas až na tym druhym břehu přehrady. To sme fšeci zvyšenym hlasem, zduraznili obdiv…no tož že fšeci přijeli. Akorat omluvenku dostali Jura H a p.vidle či hrábě Zdeněk Z. Mistnima poředatelame sme byli trochu napomenuti, že účastnici teho srazu neslyša ty svoje bakelitove BMW a že jich tam bylo. Museli sme sa trochu sklidnit-bo za pořadatelama stal traboš přislušniků VB-no pořadek musí byt…..

    Další haló nastalo, když nam Koula ukazal plac na bitvu. No popišu to asi takto:traboš-chatka-strom-traboš-chatka-strom atd… a to fšecko do kola a za nami hospoda. A to fše na placu tak 30x50metruv… No Dan to dobře komentoval:Koulo! My se tu styma eroplanama možna vtisněmy, ale ty stu pyrotechniku ni. A bylo rozhodnuto. Co jsme to ale za vyzkumnici, abychom se něporadili. Zrobili sme to jak kedysi ty slavne Kataliny nad mořem. Každy sme se vydali jinym směrem  no a našli sme fajny plac. No jiny nebyl. Však podle fotek poznatě, že nebyl tak špatny jak by podle někerych fotek mohlo vypadať. Stromečkové-fajna břiza a za luku voda. No tož romantyka jak CYP.

    Bližila se hodina H a Koula začal chystať tu svoju bum bác šhow. No někeři piloti si nědali řict a vyzkušali ten romatycky plac. No a pak sme museli jednoho z vyzkuniku sundavať ze stromu-fšak on ví o kym tu mluvim-nebo pišu…..

    Fšecko bylo nachystane na vystupení..posledni kontrola..lekarnička a aji vlajka na svym mistu. No aji divaci byli. Odstartoval do amplijonu ten naš fajny pokec a no a na slovo EROPLAN sme fšeci zase vyletěli.(někerym už ero hořelo-tak zase vyletěli dřiv…na tym ještě mame přes zimu co dolaďovať). Ve vzduchu bitva jak hrom-13 eroplanu. Někeři zteho byli tak vydivočeni, že kromě eroplanu atakovali okolní stromy….no nevim jak se to mohli splecť. No Špatenka zase skončil boj po dvuch minutach na stromě, ale ganc richtig na tym samym mistě jak při zkušce. No a aby toho něbylo malo, tak krach armadniho pluku Špatenku dokonal Radek. Proletěl stromama, kere udajně rychle vyrostli v prostoru za divakama a zastavili ho až draty vysokeho napěta. Však teď ty baterky má asi řadně dobité….

Skončila bitva, fšeci přistali, enem Petr L stalě něbyl na zemi. Hmm řikame se to musijá byť ale fajne baterky z Činy so si Petr kupil……ale on že ni,že visi na břize. No šli sme to fšeci zhodnotiť a vyzkumať jak dolu sestřeliť ten eroplan. Chtěli sme tu břizu říznuť -však je dobrá do krbu…ale to nam něbylo povoleno. Nakonec mlady Koula vylezl na strom. Rušal stěma haluzama-fší silou…..ale ero ne a ne dolu. No a zase Dan zabodoval s větu:to jsou ty tvoje maketove cypoviny, za keré to tam visi. Kdybys tam nedaval tu gumičky tak to bylo davno dole……

Pak kerysi znas dostal napad. Bo ero viselo na haluzi a Koula měl kratke ruki. Přidať plyn a system svitim/nesvitim rozhupat ero a že jako ho Koula chytí. Ero se mezi těma haluzam zmitalo jak uputany model, když se mu povoli ty lanka co ho ovladaju. No ale povedlo se. Včilek ale zase jina  zajimava situace. Na stromě již nevisel eroplán, ale Koula ml., kerý držel ero a bal se sleztˇ dolů. Na vykřiki -skoč do vody naštěstí něreagoval…. Všecko se ale vyřešilo po vyzkumnicku. Radio od Petra vzal Dave a Koula ten eroplan hodil dolů. Jemné přidani plynu-pravá bojova zatačka-podrovnani a ero přistalo do travy za šileneho aplausu. No možna většiho než naše vystupeni…..no ale enem o málo. 

    Sklidi sme era a šli se občerstvit. Měli sme slibene za vystupení pivo a párek. No skoro fšeci sme si dali kofolu, bo sme přijeli autama. Další zamyšlení na zimu. Jestli nas bude přibyvatˇ stejnym tempem jak letos-tak by nebylo marne najitˇsponzora s autobusem. Ne abychom mohli chlempatˇ to pivo, ale mělo by to štabni kulturu a chovali bychom se ekologicky. Namisto 15-aut jeden bus…co?

    Dostˇ bylo teho psani a hodťe čučku do galerie…..fotek tam je (bude) jak se řika po ostravsku“jak c..no prostě hodně……“

Za VUVL vypotil članek Pavel

Category: Archiv  | Vykecej se
Author:
• Neděle, 16 srpna, 2009

Po delší pause-skoro 14denní sme se zase sešli v Odrach.Klasicky od středy již byli všeci tak natěšeni, že sme žhavili telofony- skypy i  iné komunikačni přistroje, abychom vysondovali kdo skym a jak a hlavně vkolik.

Tož klasicky sme fšeci přijeli už v patek. Někeří dříve a někeří skoro zase posledni. Tož jsme nemohli vztyčit vlajku bo Dan přijel posledni…. Zavrtavani teho vrtaku pro stožar se chopili Dan a Michal. Zas a jak vždycky sme se zasmjali. Tož sme zjistili, že kolma osa v Odrach je tzv. trochu šuro-bo vrtali jak mohli a vždy to bylo po Odersku. Pote  Mat a Pat vyzkumali, že ze strany letišťa je to rovné, tak teho nechali. No a vlajka visela.

Pateční večer byl ve stylu KARAOKE. Vyzkumnici posileni fajnu kořalu od sponzora Pálenice Bublík, byly taci odvažni, že se chvilama bojovalo o mikrofony. Tož vam musím napraskat, že nejčilejší vtym Zlatym Slaviku, byl naš vyzkumnik Dan-alias Arizonska Pěnice. Zdarně se pokušal konkurovat Pavel,čili já, ale včas sem to přenechal memu mechanikovi Karlovi(dcera Karolínka). Oni totiž pořadatele během mych pokusu o zpěv, prohližali to zařizení-zdalo se jim že to moc chrčííííí  Tož sem raději odložil ten krofon a nechal vyniknut Dana a ostani.

V sobotu sme smontovali ajroplany a vystavili na plochu letišťa. Počasi bylo fajnové. Fšeci piloti letali a fšecko fajně komentoval do teho krofonu naš kolega Milan. Šak jak byl cely den na tym slunku, tož sme ho museli chvilema křisit a udržovat ho v letové pohotovosti. Šak naše vystupeni bitvy, bylo naplanované až na 15,oo hod. Od dvuch hodin sme byli již fšeci nervozni. Vymysleli sme zas taku ptakovinu, že provedeme hromadný nástup z blizkeho kempu. Tož  ve 14,45 hod sme sundali vlajku. Utvořili dvojstup a za zpěvu našich mechaniků kráčeli na letiště. Ten naš utvar akorat narušoval Radek. Má zlamanu nohu(bo prohral boj s přivěsem) a tak se vezl na invalidnim voziku. V rukách měl berle a furt vyřvával cosi jako“na Bělehrad paní Milerová…“ Divaci co nas ešče neviděli, byly dost vydivočeni. Bo chvilama sme připominali tu kapelu“100zvířat“. Vystupení zase dopadlo fajnově. Pyrotechnika Koulu(dostal přikazem odjezd na dovolenku) sme fšici společnyma silama museli suplovat-a tak nam nad hlavama neletali plechovky. Ale i tak sme buchali-dymili a střileli. Podle toho jak přitomni třiskali rukama osebe, tož se to asi zase líbilo….no aby ne. Někeří si vzali v pátek dovolenu na domací práce a misto teho maketovali chalupu aby co nevěrněji vypadala jak ta palenica co oni furt bojujem.

Sobotní večer byl ve znamení značných odpadliku. Někeři šli spať hodně brzo a někeří zas u teho krofonu vydželi pjet až do páté hodiny ranní-nedělní. Lide to sem ešče neviděl tolik tych exibicionistů pohromadě na jednym placu. Zpívalo se fšecko. Od lidovek až po Zagorku.

Nedělní rano bylo pro naše vyzkumniky Dana a Michala hodné těžké. Tož to bych nevěřil jak to zpivani vysiluje. Šak chvilemi sme hlasivki ladili lahodnym likerem z ořecha jako prevenci proti vysileni tych hlasivek. Rano sme take museli vyřešitˇproblem rodiny Špatenku. Bo keřísi naschvalnici odvezli večer od vyčepu Radka na invalidnim voziku na přilehle parkoviště a tam ho nechali. Radka sme našli-bylo oněj ale fak dobře postarano. Šak nechteří prohlasili, že si taky nechají zlomit nohu, aby se onich mohla postarať  fešna sestra zdravotní!?!?!?!?.

Nachylilo se poledne a fšeci začli balit a odjižďat. Fšeci sme se lučili se slzu v oku….ale hned nas to přešlo. Bo sme zjistili, že se zase fšeci ve zdraví sejdeme v příštim tydnu na letišťu ve Valmezu.

Za VUVL  sepsal vyzkumnik Pavel

Category: Archiv  | Vykecej se