Author:
• Pondělí, 02 ledna, 2012

Šak v tu dobu jak odlétajú ftáci, tož výzkumníci VÚVL sa začínajú richtovať na ten svúj najvětší akademický svátek Velých Chujál (valná hromada). Třeba vypucovať sváteční hadry, zopakovať kroky společenských tancú a aj referát pro zvýšení odbornej gramotnosti kolegú výzkumníkú. Protože co je dobré nemá sa měniť, tož už loni sme sa dohodli, že letošní Velký Chujál zrobime zasejc na Kohútce. S termínom sme nevyšli vhod našej pražskej ambasádě, tož tito s lítosťú letos moseli vynechať, ale poslali aspoň zdravicu.
To skalní jedinci dorazili už v pátek po obědě a tak v hospodě byli spíš než personal. Páteční večer byl zaměřený na trénig a též výrobě hodnotných darů do tomboly. Kolem druhé ráno trenér rozhodl, že sa mosí lyžovať. Tma jak v řiťi sníh enem pro jedneho, ale my sa tlačili tři a fotograf. Neki zalehnul už při obúvaní a dědek spolehlivo trefil čelom chalupu. Když sme snídali dorazili ostatní výzkumníci. Po obědě že mejdan na 104ce. No nevěřite, kolik ludí može byť na trojlužkovej izbě. Cukrové a aj jiné pochutiny tekly prúdom, šak esti by nedošly zásoby, výzkumníci by sa zliskají už ve fázi přípravy.
Samotný Velký chujál začal ve štyři tradičně hymnú a přípitkom. Po přivítání nastal nejdúležitější okamžik v životě kandydáta. Letos si zaslúžil povýšení na výzkumníka Jirka NEKI Písaříček. Jeho dojetí nešlo přehlédnúť. Eště před děkovacú řečú stihl fšecky objehnúť se štaprdlou a tož byl další dúvod na přípytek. Pokračování referátama mírně zpomalilo nasazené tempo připitkú, igdyž nekeří pod záminkama třeba „idu zkontrolovať žehličku…“ na chvílu opúšťali sál. Nebylo těžké ich nachytať u výčepa skovaných za sukňou servirky. Letos sa nemohl osobně dostaviť referátový guru výzkumník Hubert. Říkal že kvůli dochtorom, no nekeří si myslíme, že ho roba něchce každý rok púšťat skotačiť v kole. Každopádně aby mu to nebylo lúto moc, tož sme zrealizovali historicky prvý Chujálový telemost a s Hubertom sa spojili tak nějak online a aj sme ho videovali na plátně. Tož přiznám slzyčky dojetí nechybjeli. Hromadné focení venku jak vždycky předchází gulášu s knedlama od výzkumníka Ladě. Po večeři sa připojila kapela což bylo dobré i pro tombolu. Prodejem lístku byl totiž pověřen „minivuvl“ jakože dorost a přesto že byla cena dvakrát taková jak loni, tož prodali fšecko. Donutili kúpit lísky kapelu, barmanky, provozního a aj čerta gdyby došel. Vítězom tomboly byl i letos Pavel z Bílovca. Loni přelet nad Alpama, letos fšecky tekuté ceny. Pro příští rok bude startovať s hendikepom.
Večerní raut byl tak moc mega, že aj po 10minutách bylo pořád co jesť a nejen zelenina s topinkú. Tož ve tři v noci zase negdo dostal nápad, že lyžovať v oblekoch. Šak aby toho ne málo tak že jedeme sendvič. Jeden s lyžama druhý bez, daší mezi nohy svoje lyže a pak další bez a… no nebudu natahovať povedlo sa nám tohle gruppen monstrum rozjeť, co bylo dál je myslím každému jasné.
Nedělní odjezd byl skutečně pro silné výzkumníky. Ač všichni vybaveni řetězama, hrdině sme jich vezli v kufru až na jedneho, kerý bude asi celý rok terčom posměchu. Cesta tak klúzala, že gdyž si kuřáci vymodlili pauzu, lištili sebú hned vedle dveří auta. Nakonec fšecko dobře dopadlo a fšeci sa moc těšíme na ten další ročník.

Za delegáty a jejich doprovod sesmolil
Dan

Category: Archiv
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
0 0 vote
Article Rating

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments